אנחנו כהורים מכירים את הילד שלנו הכי טוב. כואב לנו לראות אותו סובל. אם אנחנו רואים שיש לו בעיות חברתיות, או שהוא חווה תסכול, הנטייה שלנו היא לגונן ולא להבחין בבעיה האמיתית. אנחנו רוצים לקחת ממנו את הסבל. לפעמים זה מזכיר לנו סיטואציה שאנחנו כהורים נפגענו מחברים, הרגשנו שכולם נגדנו, ואין לנו עם מי להיות. 

הילד יכול להיות ביישן, נגרר או אפילו מנהיג ובכל זאת לסבול מקשיים חברתיים שיגרמו לו לקושי ועצב.

האחריות שלנו היא להיות קשובים לילדים שלנו ולהבחין אם אחד או יותר מהסעיפים הבאים רלוונטים אליהם:

  • חוסר ביטחון עצמי
  • בדידות
  • פחדים וחרדות
  • חוסר מוטיבציה
  • הסתגרות 
  • קושי חברתי

בזכות ניצן הבן הכי מקסים ומיוחד התחלתי את העסק.

מאז ומתמיד ניצן רצה להגיע ראשון לכל מקום. מה שגרם לו לא פעם להיתקל בילדים בדרך ש"נפגעו". בהתחלה חשבנו שהוא ממהר כי הוא ילד מאוד הישגי, אך בשלב מסוים ולאחר אבחונים, הבנו שלניצן יש הפרעת קשב – היפראקטיבי.

אנחנו כהורים של ניצן דאגנו שיקבל את כל העזרה המקצועית כדי שיצליח. התוצאה היתה שהוא סיים בהצטיינות יתרה את הבגרויות.

אבל, ויש אבל גדול. באחת מהשיחות שלנו ניצן שאל אותי "אמא, אני ילד מקולקל" ? כמובן שהייתי בהלם והבנתי שהועבדה ששלחתי אותו להרבה מקומות כדי שיקבל כלים שיעזרו לו, גרמו לו להגיע למסקנה זו.

בשלב זה, החלטתי שלא אתן לאף ילד שאני מכירה, לחוות את ההרגשה הזו שהוא חלילה מקולקל. זו הסיבה שלמדתי אימון , והתמחיתי בילדים ונוער בכלל באלה עם הפרעת קשב וריכוז במיוחד.

מאז ועד היום אני עובדת עם ילדים ובני נוער בקליניקה בהוד השרון. הילדים מקבלים כלים לאתגרים השונים לפי מודל הפרפר שבניתי (כישורים חברתיים, ניהול זמן, ביטחון עצמי ולהיות המנהיג של עצמם)  והכל תחת קורת גג אחת.

קצת עליי

מאז שאני זוכרת את עצמי, הייתי הכתובת של החברים שלי בכל מה שקשור לדילמות של היום יום. הקשבתי להם, הייתי שם בשבילם, נתתי עצות.

במהלך השנים עברתי בעצמי תהליכים שונים. קיבלתי כלים שעזרו לי להבין בדיוק מה אני רוצה וצריכה, וידעתי שאני צריכה ללמוד את התחומים האלו ולהבין יותר את מה שמשפיע עלינו.

למדתי ועד היום אני ממשיכה ללמוד ולהתפתח. התחלתי בהנחיית הורים ומשם הדרך לעולמות ההתפתחות האישית הייתה קצרה. אימון, אימון ילדים ונוער, NLP, מיינדפולנס, גישור ועוד. את הכל כמובן תרגלתי קודם כל על עצמי ועל משפחתי, צברנו חוויות של הצלחה משותפת והיה לי ברור שאני חייבת להעביר את זה הלאה.

הבנתי שהייעוד שלי זה עבודה עם ילדים ונוער,תוך הקשבה, הכלה, עזרה מתוך אסטרטיביות והכוונה ללא שיפוטיות. העבודה איתם משפרת את איכות חייהם,ואת איכות חיי המשפחה כולה.

חוסר ביטחון עצמי אינו גזירת גורל, גם לא נולדים איתו. אל תתנו להם להגיע לגיל 50 כדי לעשות שינוי.

האני מאמין שלי

כמו שספורטאי לא ממתין לרגע האמת של התחרות. אלא עורך אימונים שמכשירים אותו להישגים. ככה ילד שרוצה להיות בעל ביטחון עצמי נדרש להתאמן.

הדרך הטובה ביותר להתאמן ולהיערך לשינוי חיצוני היא יצירת שינוי פנימי. תהליך השינוי הוא תהליך הדורש יישום חוזר של תהליכים יזומים שבסופו של הדרך יאמן ויכשיר את הילד לתגובה פורצת דרך.

החלום שלי הוא שקולם של הילדים יושמע, שיוכלו להביע את שעל ליבם בביטחון. 

בעזרת תהליך אימוני הילד יחווה יותר ביטחון להשמיע את דעתו, הוא יוכל לבחור שיהיו לו יותר חברים, הוא יקבל כלים להתמודדות עם האתגרים, יקח אחריות על עצמו, על מעשיו ועל הזמן שלו ולא פחות חשוב, הוא יהיה עצמאי יותר.

מציאת החוזקות שלהם, הקניית תחושת מסוגלות, העלאת הביטחון העצמי ושיפור הכישורים החברתיים כדי להצליח להתמודד עם האתגרים השונים, בבית, בבית הספר, או בסיטואציות חברתיות.

תהליך האימון מעניק לילד יסודות טובים והזדמנות להתפתח באופן חיובי ולחיות חיים מספקים ומהנים.

בעקבות כל זה פיתחתי את מודל הפרפראני מאמינה ויודעת מניסיון אישי שהמעבר דרך כל שלבי התהליך חיוני. מודל הפרפר לניהול השינוי בנוי מ 4 שלבים מרכזיים :

ביטחון עצמי

ניהול(ב)זמן

קשרים חברתיים

מנהיגות אישית

למרות ההכשרה הרחבה שלי, בקלניקה אני מתמקדת באימון ילדים ונוער בכלל, ואימון ילדים ונוער עם הפרעת קשב וריכוז בפרט.

חשוב לי להיות זמינה ולשמור על קשר עם הילד בין אימון לאימון, תוך כדי שילוב גמישות והמון אופטימיות.

זה היעוד שלי. להעניק מהניסיון האישי והמקצועי שלי לילדים ולהורים.

החלק המספק והמעצים עבורי הוא החיבור לילדים. היכולת לגעת בהם ממקום של הקשבה, הכלה, קבלה, הבנה ונתינה תוך כדי תמיכה ועידוד לילד כדי להשיג שליטה על החיים שלו.

אני מאמינה שהבחירה נמצאת בידיים של כל אחד, וכל ילד שמרגיש שהוא חייב או רוצה לעשות שינוי, יכול לעשות אותו.

מתרגשת ומרגישה שהמקום שאני נמצאת בו עוזר לילד לעשות את הצעד המשמעותי הראשון למימוש היעדים והמטרות שלו.

לשיחה טלפונית ללא עלות, 

מוזמנים להתקשר או 

להשאיר פרטים אחזור אליכם בהקדם

ישראלה בר אל,  052-2904250

israelacoaching@gmail.com